Działalność

» Działalność

Działalność

mleko w magazynie

POPŻ


Oferujemy pomoc żywnościową dla tych, którzy zmagają się z często skrajnym ubóstwem. W ramach programu, beneficjenci otrzymują paczki zawierające artykuły spożywcze oraz mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania czy dietetyki. W 2022 roku nasze działania objęły blisko 1000 osób w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie.

warzywa w pudełkach

Punkt Żywności


Innowacyjny projekt swoim zasięgiem obejmuje około 150 osób. Punkt żywności w swoim założeniu ma być przestrzenią na naukę samodzielności i zaufania społecznego. Znajdujące się przy Targowisku pomieszczenie, zamknięte jest specjalną klamką, do której dostęp mają tylko osoby posiadające udostępniony kod SMS. Osoba odbierająca może raz na 2 dni wziąć do 2kg żywności na osobę.

lodówka

Jadłodzielnia


Naszymi działaniami starami się wpisywać we współczesne trendy. Jednym z nich jest ruch „no waste” – mówimy stop marnowaniu jedzenia. W Świnoujściu mieszkają setki osób, dla których organizacja finansów na racjonalne wyżywienie jest niemałym wyzwaniem. Uruchomiliśmy dwie „szafy jadłodzielni” – przy ul. Niedziałkowskiego 5a-5c w przejściu pomiędzy budynkami oraz przy ul. Markiewicza obok garażowca Spółdzielni „Słowianin”, w których mieszkańcy mogą zostawiać niezjedzone posiłki, a ci którzy tego potrzebują – skorzystać z darów. Jadłodzielnie są otwarte i w szlachetny sposób uczą odpowiedzialności społecznej.

pani z zakupami

Centrum Wolontariatu


Centrum Wolontariatu jest miejscem współpracy organizacji działających na terenie miasta Świnoujście. Poprzez ujednolicenie i udzielenie możliwości nawiązania współpracy, organizacje będą mogły kontaktować się z mieszkańcami miasta i aktywnie przedstawiać im ofertę wolontariatu, co klarownie ułatwi podejmowanie działań prospołecznych. Powstałe miejsce sprzyja rozwojowi miasta poprzez rozwój kapitału społecznego. Mamy nadzieję, że wzrośnie wiedza mieszkańców miasta na temat działalności wolontariackiej, co poprzez szerzenie idei udzielania i przyjmowania pomocy przyczyni się do zwiększenia ich aktywności.

serce na dłoni

COP


Organizacje pozarządowe to ważny element społeczeństwa, bo promują różnorodność, występują w obronie praw grup społecznych, sprzyjają włączeniu w życie społeczne osób lub grup zagrożonych marginalizacją, proponują zupełnie nowe formy działania, a także przyczyniają się do zmian w systemie. Zapraszamy do działania wraz z naszym partnerem Stowarzyszeniem „Kierunek Świnoujście”

dzieci z broszurami

Zbiórki Żywności


Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkanocne to szczególny okres w roku. To często jednak czas zwiększonych wydatków, co dla niektórych może być sporą przeszkodą w swobodnym cieszeniu się rodzinnymi tradycjami. Od 2021 roku we współpracy z Bankiem Żywności organizujemy zbiórki w sklepach Kaufland, Biedronka, Netto, Lidl i Stokrotka dla ubogich mieszkańców Świnoujścia.

paczki

Paczki dla osób potrzebujących


Są sytuacje, w których samotne osoby z licznymi ograniczeniami nie są w stanie wyposażyć się do codziennego życia. Mogą to być bariery finansowe, ale także zdrowotne czy psychiczne. W ramach tego programu, co miesiąc przygotowujemy paczki żywnościowe, które dostarczamy do domów i mieszkań około 30 osób potrzebujących, które najczęściej nie mogą wyjść ze swoich czterech ścian.

nakrętki

Nakrętki


Zbieranie nakrętek to popularne rozwiązanie. Za kilogramy tego odpadu otrzymuje się w skupie pieniądze, które możemy następnie przeznaczyć na cele charytatywne dla Maksymiliana Surma. Uruchomiliśmy w Świnoujściu 3 punkty zbiórki w formie dużych serc, między innymi na Placu Wolności czy obok Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Witosa. Do serc wrzucać można elementy plastikowe, które są oznaczone (najczęściej w trójkącie) dużymi literami: PP, PE, LDPE, HDPE.

piekarnia

Piekarnia


PIEKARNIA 44 to społeczność chrześcijańska stworzona przez ludzi, których życie nasycone jest chlebem żywym.

zielona linia wsparcia broszura

Infolinia pomocy psychologicznej


Dzięki współpracy z Miastem Świnoujście uruchomiliśmy „Zieloną Bezpłatną Linię Wsparcia”. Pod telefonem 918199921 można umówić się na rozmowę z psychologiem, dietetykiem czy doradcą zawodowym. Infolinia jest skierowana do osób w każdym wieku, bezpłatna niezależnie od wykształcenia czy statusu społecznego. Pragniemy pozostawać do dyspozycji mieszkańców w trudnych chwilach, kiedy często mogą czuć się osamotnieni i wypruci z motywacji do podejmowania działań

zdrowie na wyspach

Zdrowie na wyspach


W biegu życia codziennego często możemy zapomnieć o tym, jak istotne jest zdrowe odżywianie. Dane nie kłamią, procent osób dotkniętych otyłością stale rośnie. W tym projekcie zdecydowaliśmy się postawić na profilaktykę – w ramach programów edukacyjnych, spotkań grupowych oraz doradztwa indywidualnego chcemy uświadamiać najmłodszych Świnoujścian w kwestiach zdrowych nawyków żywieniowych.

ręce

Microgranty


Zdajemy sobie sprawę z niezwykłej istoty oddolnych inicjatyw. W gruncie rzeczy są one tym, co napędza funkcjonowanie społeczeństwa obywatelskiego i często pozwala na stworzenie poczucia prawdziwej wspólnotowości. W ramach ogólnomiejskiego projektu chcemy takie inicjatywy wspierać poprzez wybór operatora rozdysponowującego granty, które umożliwiają aktywizację, integrację czy oferujące różnorakie formy spędzania czasu wolnego.

z domu na podwórko

Z domu na podwórko


Żadną nowością jest fakt, że warto inwestować w młode pokolenie. Obecnie, wiele dzieci tworzy swoją rzeczywistość w wirtualnym świecie, niejako zapominając o możliwościach płynących z przydomowego podwórka. Gry komputerowe wydają się być atrakcyjniejsze, ale wynika to z tego, że młodzi często nie mają okazji poznać alternatywy. W ramach tego projektu w 2021 zorganizowaliśmy zajęcia w szkołach i przestrzeni publicznej oraz całodzienne mistrzostwa miasta – wszystko w obrębie gier podwórkowych. Pragnęliśmy nauczyć dzieci i młodzież jak bawić się w kapsle, głupiego Jasia, zbijaka, grę w gumę, klasy itp.

salon

Przedsiębiorstwo (branża budowlana)


Często dużym wyzwaniem jest znalezienie firmy, która wykona prace remontowe w solidny, pewny i terminowy sposób. Wierzymy, że dobra komunikacja, szczerość i solidność to klucz do sukcesu. Oferujemy wykończenia wnętrz „pod klucz”, usługi hydrauliczne, usługi elektryczne, sufity napinane, a także usługi wysokościowe. Cenimy sobie partnerstwo z klientem i chętnie podejmujemy się wyzwań.

wykopy

Przedsiębiorstwo (branża telekomunikacyjna)


W ramach naszego przedsiębiorstwa staramy się oferować jak najwyższej jakości usługi telekomunikacyjne. W dzisiejszym świecie stały postęp technologiczny i coraz to kolejne potrzeby konsumentów zmuszają dostawców do niejednokrotnych modernizacji. W intencji naszego przedsiębiorstwa jest utrzymywanie wysokich standardów. Zajmujemy się m.in. pomiarami światłowodu, budową sieci telekomunikacyjnych, wykonywaniem precyzyjnej lokalizacji trasy kabla czy usuwaniem awarii linii telekomunikacyjnych. W celu uzyskania pełnego zakresu oferowanych usług, prosimy o kontakt.

ulotki

Przedsiębiorstwo (ulotki)


Obecnie, w przypadku chęci wypromowania danego wydarzenia, firmy czy usługi istnieje niezliczona ilość możliwych opcji marketingowych. Niezmiennie od lat, sprawdzoną opcją jest kolportaż ulotek. Jako przedsiębiorstwo realizujemy, również tego typu usługi, nasi klienci to miedzy innymi sklepu Mrówka czy Urzędu Miasta Świnoujścia.

przedsiębiorstwo animacje

Przedsiębiorstwo (Animacje)


Chyba każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest rola wodzireja. To właśnie od mistrza ceremonii często zależy zadowolenie przybyłych gości na danym wydarzeniu. W obecnych realiach również firmy i instytucje decydują się na zatrudnienie animatorów, którzy w atrakcyjny sposób poprowadzą każdy event. I my oferujemy animacje, które możemy, dzięki szerokiej kadrze, zaoferować na każde wydarzenie.

animator profilaktyczny broszura

Animator Profilaktyczny


Zawsze inspirujące jest, kiedy dzieci i młodzież rozwijają swoje skrzydła i podejmują różne inicjatywy. Zazwyczaj jednak, aby doszło do procesu rośnięcia, potrzebny jest dobry grunt i solidne wsparcie. Grupą docelową programu Animator są osoby w wieku 11-18 lat, dla których są przewidziane zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz zajęcia społeczne – czyli kluczowe elementy w zdrowym rozwoju. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję uczestniczyć w szaleństwach na pump tracku, zabawach z animatorami na placach zabaw na Osiedlowym Mini Park na Warszowie, Świecie Zabaw Sportu i Rekreacji dla każdego przy ul. Grunwaldzkiej i Platanowym Raj przy ul Malczewskiego. Zajęcia odbywają się w gminie Świnoujściu od maja do września.

dzieci

Półkolonie


Całodniowe spotkania dla dzieci w formie półkolonii mogą być dla nich doskonałą rozrywką, ale i nieść walory edukacyjne oraz aktywizacyjne. W 2022 roku nasza wyspecjalizowana kadra zorganizowała 3 turnusy, które objęły zabawy sportowe i plastyczne, wyjścia na plaże i do obiektów historycznych, wycieczki do kina czy ognisko. Ponadto każde dziecko otrzymywało dwudaniowy obiad, przekąski i lody w trakcie wyjść.